Historie pojišťovnictví

Kategorie : Ostatní
Přestože se může zdát, že otázka pojištění je novodobým výmyslem, tak to tak samozřejmě úplně není. S náznaky pojišťovacích praktik se můžeme setkat i v mnohem vzdálenější minulosti. Z období starověkého Egypta se dochovala smlouva kameníků vytesaná do pyramidy, ve které se zavázali, ...celý článek.... »

Pojištění právní ochrany

Kategorie : Pojištění
Pojišťovna nechce plnit či má značné zpoždění s plněním? Nechce vám pojišťovna dokonce uznat vaši oprávněnou reklamaci? Pak využijte pojištění právní ochrany, kdy je podporován pojištění při prosazování svých právních zájmů. Je vám tak zmírněno riziko vzniklých nákladů. Pojištění právní ochrany ...celý článek.... »

Důchodové pojištění

Kategorie : Pojištění
Chcete-li mít jistotu na stáří, poslouží vám důchodové pojištění, díky němuž budete myslet na své stáří. Zajistíte si tak pravidelný příjem v důchodu. Můžete si vybrat z mnoha druhů důchodového pojištění, protože každá pojišťovna nabízí jiné nabídky. Důchodové pojištění slouží zejména pro ...celý článek.... »

Havarijní pojištění

Kategorie : Pojištění
Začátek havarijního pojištění je tam, kde povinné ručení končí. Havarijní pojištění chrání především váš automobil. Bohužel vás neuchrání před zloději, ani nezabrání dopravní nehodě, ale finančně vám vyrovná ztráty způsobené při nešťastných situacích. Nevídané události nás mohou kdykoliv potkat a ...celý článek.... »

Povinné ručení

Kategorie : Pojištění
Každý majitel motorového vozidla je povinen mít sjednané povinné ručení. Jedná se o pojistku, která je daná zákonem. Každé motorové vozidlo vybavené registračními značkami musí mít uzavřeno pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou provozem vozidla neboli povinné ručení. Z této pojistky jsou ...celý článek.... »